Tasarım, belirli bir amaç için belirli ilkeler tarafından yönlendirilen fikir toplama ve estetik olarak düzenleme ve uygulama sürecidir. Web tasarımı, son kullanıcıların bir web tarayıcısı yardımıyla internet üzerinden erişebildikleri elektronik web sayfalarında içerik sunmak amacıyla benzer bir yaratım sürecidir.

Web Tasarımının Öğeleri

Web tasarımı, aşağıdaki gibi tüm tasarım türleriyle aynı temel görsel öğelerin çoğunu kullanır:

Düzen: Grafiklerin, reklamların ve metnin düzenlenme şekli budur. Web dünyasında kilit hedeflerden biri, görünümün aradıkları bilgileri bir bakışta bulmasına yardımcı olmaktır. Bu, tasarımın dengesini, tutarlılığını ve bütünlüğünü korumayı içerir.

Renk: Renk seçimi amaca ve müşteriye bağlıdır; web-güvenli renkler kullanarak bir kişinin veya bir kuruluşun markasının kişiliğini taşıyan basit siyah-beyazdan çok renkli tasarıma olabilir.

Grafikler: Grafikler, tümü web tasarımını geliştiren logolar, fotoğraflar, küçük resimler veya simgeler içerebilir. Kullanıcı dostu olması için, web sayfasının rengiyle ve içeriğiyle çalışarak yüklenmesini fazla tıkanık veya yavaş hale getirmeden uygun şekilde yerleştirilmesi gerekir.

Yazı Tipleri:  Çeşitli yazı tiplerinin kullanılması bir web sitesi tasarımını geliştirebilir. Çoğu web tarayıcısı yalnızca “web uyumlu yazı tipleri” olarak bilinen belirli sayıda yazı tipini okuyabilir, bu nedenle tasarımcınız genellikle bu geniş çapta kabul gören grupta çalışır.

İçerik: İçerik ve tasarım, görsel ve metin yoluyla sitenin mesajını geliştirmek için birlikte çalışabilir. Yazılı metin, okuyucuyu karıştırmamak ve sitede kalmak için istediklerini vermek için her zaman alakalı ve yararlı olmalıdır. İçerik, arama motorları için optimize edilmeli ve alakalı anahtar kelimeler içeren uygun uzunlukta olmalıdır.

Kurumsal çözümlerimiz ile güvenli ve stabil yapılara sahip olabilirsiniz.

Kullanıcı Dostu Web Tasarımı Oluşturma

Bir siteyi güzel ve görsel olarak çekici kılan web tasarımının temel unsurlarının yanı sıra, bir web sitesi de her zaman son kullanıcıyı dikkate almalıdır. Kullanıcı dostu olma, aşağıdaki faktörlere dikkat edilerek elde edilebilir.

Gezinme: Web tasarımındaki site mimarisi, menüler ve diğer gezinme araçları, kullanıcıların nasıl göz attığı ve aradığı dikkate alınarak oluşturulmalıdır. Amaç, kullanıcının ihtiyaç duyduğu bilgileri verimli bir şekilde bularak sitede kolayca dolaşmasına yardımcı olmaktır.

Multimedya: Tasarımdaki ilgili video ve ses uyaranları, kullanıcıların bilgileri kavramasına, kolay ve hızlı bir şekilde anlayış geliştirmesine yardımcı olabilir. Bu, ziyaretçileri web sayfasında daha fazla zaman geçirmeye teşvik edebilir.

Uyumluluk: Web sayfasını, farklı tarayıcılarda ve işletim sistemlerinde eşit derecede iyi performans gösterecek şekilde, görüntülenmesini artırmak için tasarlayın.

Teknoloji: Teknolojideki gelişmeler tasarımcılara hareket ve yenilik ekleme özgürlüğü vererek her zaman taze, dinamik ve profesyonel web tasarımına olanak tanır.

Etkileşimli: Tasarıma yorum kutuları ve fikir anketleri ekleyerek aktif kullanıcı katılımını ve katılımını artırın. E-posta formları ve bülten kayıtları ile ziyaretçileri kullanıcılara dönüştürün.

Treefrog’un Toronto web tasarım uzmanları, tatmin edici bir web deneyimi için mükemmel Kullanıcı Arayüzü (UI) Tasarımı oluşturur. Tasarım için kritik planlama ve analiz kullanırlar ve karmaşık süreci basit ve zarif bir sanat eserine dönüştürerek bireysel müşteri özelliklerine dikkat ederler.