Bilgi Teknolojisinin Rolü

Bakım Yönetim YazılımıGiriş

Marjlar her sektördeki devlerden daralarak ve yoğun rekabetle karşı karşıya kalırken, birçok şirket envanter ve kurumsal bakım yönetimini optimize etmeye çalışıyor. İyi korunan ekipman, karlı bir yıl veya ağır bir kayıp arasındaki fark anlamına gelebilir. Periyodik bakım bu açıdan önemlidir.

Birçok lider için, sağlam bir BT sisteminin kesinti süresini azaltabileceği ve ekipmanın maliyetini azaltabileceği ve aynı zamanda kart genelinde güvenliği ve verimliliği artırabileceği açıktır.

Müşteri Adayının Bakımı

Günümüzde şirketler, gerekli olan her şekilde rekabette avantaj sağlamak zorundalar. Verimli standartlar önemli ölçüde arttı ve müşterileriniz sizden benzer standartlar beklemek için büyüdü.

BT, bankacılık, finans, kamu hizmetleri, otomobiller ve diğer birçok sektörde devrim yarattı. Ancak bakım endüstrisi bir bütün olarak geleneksel olarak değişime dirençli olmuştur.

“Eğer kırılmazsa, düzeltemeyin” tutumu, şirketlerin BT sistemlerini bakım için yıllarca yükseltmemelerine ya da yükseltmeleri durumunda uluslararası en iyi uygulamalara uygun değil.

Modern CMS sistemlerinin mevcudiyeti ile değişime karşı bu direnç, pek çok fırsatın kullanılmamasına neden olmaktadır. Pazarlama, satış ve ERP’ler için BT bütçeleri büyüyor, ancak bakım kısmı genellikle ihmal ediliyor.

Buna ek olarak, bir şirket büyük değişiklikler geçirdiğinde (genişleme, birleşme veya yenileme gibi) mevcut BT çözümlerini aşabilir. Bu, uygun şekilde bakım yapılmayan ekipmanlara, veri toplama ile ilgili sorunlara ve genel olarak verimlilikte genel bir düşüşe yol açar.

Bu nedenle BT çözümlerinizin ölçeklenebilirliğinin farkında olmanız gerekir. Bazı bakım yazılımları yeni talepleri karşılamak için ölçeklenebilir, ancak birçoğu karşılayamaz.

BT ile Kurumsal Bakım Yönetiminin Geliştirilmesi

Mütevazi başlangıcından beri, bilgi teknolojisi kişisel ve profesyonel görevlerimizi kolaylaştırmak ve otomatikleştirmek amacıyla geliştirildi. Bakım yönetimini iyileştirmedeki rolü çok farklı değil.

Bunun en iyi örneği tesis yönetiminde bulunabilir.

Bilgi teknolojisi (veya bu durumda bir bakım yazılımı) tesis yöneticilerine bireysel görevleri, son tarihleri ​​ve görev ilerlemesini tanımlamak için ihtiyaç duydukları araçları sağlar – hiçbir şeyin göz ardı edilmemesini sağlar.

Hem bina bakım sisteminin kuş bakışı görünümünü hem de detaya inme görünümlerini sağlayabilir.

Bakım yazılımının en büyük faydalarından biri, sistem, yapılması gereken işi planlamaya ve takip etmeye yardımcı olabileceğinden, işgücü verimliliğinin artmasıdır.

Bu, teknisyenlerin görevlerini kesintisiz olarak tamamlamalarını sağlar ve bakım ekibi arasındaki bilgi akışını önemli ölçüde hızlandırır.

Bütün günü BT’yi kurumsal bakım yönetimine dahil etmenin avantajlarını listeleyerek geçirebiliriz.

Envanter yönetimi ve varlık takibinden iletişim akışı ve bakım programı yönetimine kadar, bu alandaki bilgi teknolojisi uygulamaları sonsuz görünmektedir.

Kurumsal Bakım Yönetiminde Temel Avantajlar

Kaliteli bakım yazılımı, bildirimleri ayarlayarak, rutin bakımı planlayarak, onarım geçmişi günlüklerini izleyerek, stokları optimize ederek, MTTR’yi (Ortalama Onarım Süresi) azaltarak ve varlıklarınızın her biri için önemli belgeleri düzenleyerek çoğu bakım görevini otomatikleştirmenizi sağlar.

Bu sadece bakım yöneticilerinin zamandan tasarruf etmesini sağlamak ve uyumluluk oranlarını arttırmakla kalmaz, aynı zamanda her şey belgelendiği ve kolayca erişilebilir olduğu için denetimleri ve denetimleri de bir esinti haline getirir.

Periyodik bakım planlarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BT Gelecekte Kurumsal Bakım Yönetimini Nasıl Etkileyecek?

Kaliteli ürünler üretmekle ilgilenen birçok şirket, güvenilirlik merkezli bakım (RCM) ve koşul tabanlı bakım (CBM) uygulama yolunda ilerliyor.

Bakım yönetiminde BT’nin geleceği için en heyecan verici beklentilerden biri Endüstriyel Nesnelerin İnterneti’nin benimsenmesidir.

Endüstrinin bakım yönetimine entegre etmek için ne kadar hızlı hareket edeceği görülüyor.

Sonuç

Heyecan verici IT sistemlerindeki gelişmiş özellikler sayesinde, şirketler periyodik bakım operasyonlarını optimize etmek ve verimliliği artırmak için her zamankinden daha fazla seçeneğe sahipler.

Rakiplerinizin çalışma süresini ve ürün kalitesini artırmak için bakım sistemlerine yatırım yapmasıyla geride kalmayı göze alamazsınız.

Hangi bakım çözümünün işletmeniz için en iyi olacağına karar vermek için yardıma ihtiyacınız varsa, saygın danışmanlarla konuşmayı veya ücretsiz bir demo için yazılım sağlayıcılarına ulaşmayı düşünmelisiniz.